Genel

 

12 Ekim – 15 Ekim

TUR DETAYLARI

DÜNYANIN EN BÜYÜK ŞARAP MAHZENLERİ MOLDOVA TURU

1.Gün : Kişinev (Moldova’ya) hareket

Air Moldova Havayolları ile İstanbul – Kişinev  9U 746 17.00 – 18:30
Pasaport ve bagaj işlemlerinden sonra otelimize transfer ve yerleşme Aksam yemeği serbest ve geceleme otelimizde.

2.Gün : Milistii Mici şarap mahzenleri - Gagauzya (Comrat)  -  Besalma
Saat : 08:00 – 09:00 : Kahvaltı
Saat 09:00  : Milistii Mici’ye hareket
Saat : 10:00 – 11:00 : 200 km yi bulan galerileri ile inanılmaz Milistii Mici  : 2 milyon şarap şişesini barındıran dünyanın en büyük şarap mahzeni olarak kabul edilir. Guiness Rekorlar kitabının 2005 yılındaki sayısında tescil olmuştur . Mahzen o kadar geniş galerilere sahiptir ki içinde araba ile gezilmektedir. Gezimizin sonunda bu şaraplardan tatma imkanı bulacağımız bir degustation programı da sizi beklemektedir
Saat 11.00 : Gagauzya(Comrat) hareket . Moldova’nın en güneyini keşfe çıkıyoruz.Özellikle türk kavimlerinin bir boyunun gelip yerleştiği ve hala özellikle yaşlı insanların Türkçe konuştuğu bir millet ile tanışmak hepimize çok değişik duygular yaşatacağından emin olabilirsiniz.Saat 12.00 – 13.00 : Gagauzyanın başkenti Comrat’ı geziyoruz ; Saint Jean Kilisesi , Afganistan savaşı kahramanlık anıtı , Lenin heykeli , Etnografya ve Tarih müzesi , Mustafa Kemal Atatürk kütüphanesi. Üniversite binası ve (Bashkanat) genel meclis binası …..
Saat 13:00 – 14:00 : Öğle yemeği gagauz mutfağının tanıtıldığı Kumanek restauranda
Saat 15:00 – 16.30 : Besalma ‘ da bulunan Gagauzya etnografya ve tarih müzesini geziyoruz : müze bize eskiden günümüze kadar olan  zaman dilimlerinde gagauzların hayatlarından kesitler sunuyor . Müze 1988 yılında Dimitri Cora – Ciabonu adlı  gagauzlu araştırmacı yazar tarafından açılmıştır.
Saat 18.00 : Kişinev’e varış ve boş  zaman , akşam yemeği serbest ve geceleme otelimizde.

3.Gün : Orhei Vechi – Cricova şarap mahzenleri
Saat : 08:00 – 09:00 : Kahvaltı
Saat 09:00  : Orhei Vechi’ye hareket
Saat 10.00 – 12.00 : Trebujni ve Butuceni köylerinin yaninda bulunan Orhei Vechi arkeolojik kentini gezmeye başlıyoruz . Kente bulunan antik kalıntılar ışığında günümüzden antik çağlara doğru görsel bir yolculuğa çıkıyoruz .Devlet tarafından da koruma olan Orhei Vechi ayni zamanda doğal , tarihi ve arkeolojik bir kent olarak tanınır.Raut nehrinin sularında hayat bulan şehir , asırlardır göçmen kavimlerinin ve değişik kültürlerin yaşam alanı olmuştur.En yüksek tepe noktasına varıldığında,  Raut nehri bir geniş U çizerek her iki yönde de unutmaz fotoğraf kareleri size sunmaktadır .
Saat 12.20 – 14.00 : Öğle yemeği tipik bir köy evinde organize edilecektir.
15.00 – 17.00 : Cricova : dünyaca bir marka olmasında ki sır , labirent şeklindeki yer altı yolları ve çok kaliteli şaraplarına bağlıdır . Onlarca kilometre üzerinde ünlü şarap markalarına isim olmuş sokaklarda ( cabarnet,Chardoney,Dions …) kamyon ve arabalar cirit atmaktadır.Ünlü rus kozmonot Yuri Gagarin bu labirentlerden kurtulmak için 2 gün mahsur kalmıştır.Cricova mahzenlerinde çok önemli bir şarap koleksiyonu bulunmaktadır 1.3 milyon şarap şişesi barındırdığı tahmin edilmektedir. Çok eski ve paha biçilmez bir koleksiyona sahiptır.
Saat 18.00 : Kişinev’e varış ve boş  zaman , akşam yemeği serbest ve geceleme otelimizde.

4.Gün : İstanbul’a hareket
Saat : 08:00 – 09:00 : Kahvaltı sonra başkent Kişinev’i tanımak için bir tur düzenleyeceğiz. Avrupa’nın en yeşil şehri olarak bilinen Moldova’nın başkenti Kişinev yeşil parklar ve göletler ile süslenmiştir Aracımız ile yapacağımız  şehir turunda başlıca göreceklerimiz : Merkez Park , Stefan Cel Mare Anıtı , Parlemento ve Meclis binaları , Zafer Takı , Metropolitain Katedrali , hediyelik eşya pazarı ,eski mahalleler….. Merkezde verilecek serbest zamanın ardından
Saat : 12:30 Kişinev Havaalanına hareket , bilet ve bagaj işlerinden sonra İstanbul’a ucuş.
Air Moldova Havayolları ile Kişinev – İstanbul 9U 745  14.50 – 16.40

Fiyata Dahil hizmetler ;
* Air Moldova'nın tarifeli seferi ile istanbul - Kişinev - istanbu
*3 gece 4 * City Park Hotel'de konaklama
* Geliş ve Dönüş transferleri
* 2 öğle yemeği  ( tipik ve gastronomik)
* Milistii Mici şarap mahzen gezisi (giriş ve rehberlik ücreti)
* Cricova şarap mahzen gezisi (giriş ve rehberlik ücreti)
* Cricova ve Milistii Mici  şarap degustation ücreti
* Besalma giriş ücreti
* Orhei vechi giriş ücreti
* Programda yazılı tüm geziler ve profesyonel rehberlik

 Fiyata dahil olmayan ;
* Akşam yemekleri
* Yemeklerdeki içecekler
* Bahşişler

Not : Katılım Min 10 kişidir 

GENEL ŞARTLAR
Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda Leyenda Tours misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

ÖDEME VE İADE ŞARTLARI
Rezervasyonun kesinleşmesi için tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.Ödemeler tek çekim kredi kartı mail order yolu ile veya size gönderilecek banka hesap numaralarına yatırmanız ile gerçekleşir.Konaklamalı turlarda tur hareket tarihinden 7 gün kala iptallerde tur ücretinin %50’si kesinti ile iade edilir. Günübirlik turlarda tur hareket tarihinden 1 gün kala iptallerde tur ücretinin %50 'si kesinti ile iade edilir. Uçaklı turlarda ise iptal-iade gerçekleşememektedir.

Turun tamamı Leyenda Tours tarafından gerçekleştirilmektedir. (TURSAB belge no: 4735)

Tur Programları

Ne yazık ki bu tur için bir tarih aralığı belirtilmemiş

Tur Ücretleri

İki Kişilik Odada Kişi Başı : 690 €

Tek Kişilik Oda : 780 €