Genel

Her Pazar Hareketli

TUR DETAYLARI

 

                                                       GÜNÜBİRLİK EDİRNE TURU

Edirne -Eski Camii - 3 Şerefeli Camii - Selimiye Camii - II.Beyazıd Külliyesi  - Sağlık Müzesi - Meriç Köprüsü

07.30 AKM önünde buluşmayla rehberimiz eşliğinde yaklaşık 2.5 saat sürede varacağımız Edirne Turumuza başlıyoruz. Türkiye’de İstanbul’dan sonra en çok Osmanlı eserinin bulunduğu bu güzel, sakin, güleryüzlü ve modern şehrimizi keşfetmeye başlıyoruz. İlk önce özel ziyaret noktası olan yazılarıyla ün kazanmış Eski Camii ’ye , ardından Osmanlı mimarisinde ilk kez revaklı avlu kullanılan camii olan 3 Şerefeli Camii ‘ye ulaşıyoruz .  3 Şerefeli camii ‘yi gezdikten sonra sırasıyla en büyük kubbesi olan hamam ünvanına sahip Sokullu Hamamı , 1953 yılında Temmuz ayında dinamitlerle yıkılan Makedonya Kulesinin de ziyaretlerinden sonra Serbest öğle yemeği ( ciğer tava ) molası veriyoruz. Molanın ardından Yahudi mahallesi , Sinagog ,Semiz Ali Paşa çarşısı , Saraçlar Caddesi , Rüstempaşa Kervansarayı’nı geziyoruz. Sonrasında Bedesten ve Mimar Sinan ‘ın 90 yaşında yaptığı “ ustalık eserimdir “ dediği Selimiye Camisini ziyaret ediyoruz. Bu güzel Osmanlı mimarisinin en önemli yapıtı olan Türkiye ‘nin en büyük camii ünvanına sahip olan Selimiye camiisinden sonra Arasta çarşısını geziyoruz. 2004 yılında Avrupa Konseyi Avrupa Müze Ödülünü, 2007 yılında ise Avrupa Kültür Mirası - Mükemmellik Kulübü En yi Sunum Ödülünü kazanmış olan II. Beyazıd Külliyesi ve Sağlık Müzesi ‘ ni geziyoruz. Ardından Saray İçi , Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreş Meydanı , Kanuni Köprüsü , Av köşkü , Karaağaç Tren İstasyonu gezilerimizden sonra  Edirne' nin sembollerinden Tarihi Meriç Köprüsü ziyareti molası ile beraber turumuzun sonuna yaklaşıyoruz.  Serbest zaman molasından sonra İstanbul‘ a dönüş yolculuğumuz başlıyor.  Saat 24:00 ‘ de İstanbul ‘ a ulaşıyor siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz noktaya bırakıyoruz. Bir başka Leyenda Tur organizasyonunda buluşmak dileğiyle.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
* Müze ören yeri giriş ücretleri
* Mercedes Tourısmo veya Travego Vb. otobüsler ile ulaşım
* Çevre gezileri
* 1618 nolu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası
* Turizm Bakanlığı belgeli rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Öğle yemeği ve içecekler
* Tüm özel harcamalar
* Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar

OTOBÜSLER
Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre olmaktadır.
15 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter - Volkswagen Crafter
27 kişiye kadar lüks Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan
31 kişiye kadar lüks Otokar SultanMaxi
38 kişi ve üzeri Mercedes Travego - Tourismo - Mitsubishi Safir

GENEL ŞARTLAR
Turumuzda otel konaklaması bulunmamaktadır. Turumuz günübirlik bir turdur. Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Turumuzda rehberlik, ulaşım ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda Leyendatours.com misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Konaklamasız tur olması nedeniyle çocuk indirimi uygulanmamaktadır.

ÖDEME VE İADE ŞARTLARI
Rezervasyonun kesinleşmesi için tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.Ödemeler tek çekim kredi kartı mail order yolu ile veya size gönderilecek banka hesap numaralarına yatırmanız ile gerçekleşir.Konaklamalı turlarda tur hareket tarihinden 7 gün kala iptallerde tur ücretinin %50’si kesinti ile iade edilir. Günübirlik turlarda tur hareket tarihinden 1 gün kala iptallerde tur ücretinin %50 'si kesinti ile iade edilir. Uçaklı turlarda ise iptal-iade gerçekleşememektedir.

Turun tamamı Leyenda Tours tarafından gerçekleştirilmektedir. (TURSAB belge no: 4735)

 

Tur Programları

Ne yazık ki bu tur için bir tarih aralığı belirtilmemiş

Tur Ücretleri

Kişi başı 125.00 TL