Genel

Tur Tarihlerini Sorun Lütfen.

4 Gece 5 gün Gidiş – Dönüş Otobüs Ulaşımı Dahil

TUR DETAYLARI

EGE KÜLTÜR TURU

1.Gün: İstanbul - Çanakkale
Siz değerli misafirlerimiz ile 06:15 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı, 07:00 Taksim Akm Önünde buluşarak gezimize başlıyoruz. Tekirdağ'da vereceğimiz molanın ardından Malkara, Keşan yol güzergahını izleyerek Ecebat bölgesine doğru yol alıyoruz. Ecebat bölgesinde verilecek öğle yemeği sonrasında turumuza Kilitbahir, Mecidiye Tabyaları, Seyit Onbaşı, Şahindere Şehitliği, Çanakkale Şehitler Abidesi, Morto Koyu, Seddülbahir, Yahya Çavuş Şehitliği, Ertuğrul Koyu,  57.Alay Şehitliği, Conkbayırını ziyaret ederek şehitlik gezimizi sonlandırarak Feribot ile Çanakkale boğazından geçip akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

 2.GÜN: Truva - Bergama - İzmir
Sabah otelimizde erken saatte alınacak kahvaltının ardından Troi Antik Kentine doğru yol alıyoruz.  Burada antik kent gezisi ve Odyssesus'un Truva surlarını aşmak ve şehre gizlice girmek için yaptırdığı tahtadan at maketi olan Truva Atı gezisinden sonra Bergama'ya hareket ediyor ve öğle yemeğini burada aldıktan sonra, Bergama antik şehrinde Akropole çıkıyoruz Burada Trajan tapınağı, kütüphane, Athena tapınağı, Zeus sunağı, tiyatro, Dionysos tapınaklarını ardından dünyanın ilk hastaneleri arasında yer alan Asklepionda sütunlu yol, tiyatro, kutsal çeşme, tünel ve Asklepeion tapınağını gördükten sonra İzmir'de bulunan otelimize akşam yemeği ve konaklama için hareket ediyoruz.

 3.GÜN: Efes - Şirince - Afrodisias:
Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Selçuk’tan zeytinlikler arasında uzanan yol birdenbire karşınıza kendi de adı gibi güzel bir köy’e çıkıyoruz. Burası eski bir Rum köyü Şirince, Düşsel bir ülkede hayal görüyorsunuz gibi evleri, sokakları ve insanları. Şirince gezimizi takiben Selçuk’a geçiyor. Burada Öğle yemeği(Ekstra) sonrası Selçuk Şehir Turu, Meryem Ana Evi,Gezisi sonrası. Efes Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. Arcadiane Caddesi, Tiyatro, Küretler Caddesi, Memmius Anıtı, Herakles Kapısı, Traian Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Scholastika Hamamları, Gymnasion, Ticaret Agorası, Odeon, Parlemento Binası, Mozaikli Kaldırım gezilerimiz sonrasında  Denizli'de  bulunan Afrodisias Antik kenti gezisi sonrasında otelimize akşam yemeği ve konaklama için hareket ediyoruz.

4.GÜN: Pamukkale - Hierapolis - Çavdarhisar - Aizonoi Antik Kenti
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Hierapolis Antik Kenti Nekropol, Domitian Kapısı, Sütunlu Cadde, Karbondioksit Havuzu, Cin Deliği, Tiyatro ve  Travertenler gezimizin ardından Uşak'da alacağımız öğle yemeği sonrasında hayretler içerisinde Türkiyenin 2. Efes'i kabul edilen Koca çayın iki yakasına kurulmuş Erken Bizans'ın Psikoposluk merkezi kabul edilen, Meter Steunne alanı ve tüneli, nekropoller ve  Zeus tapınağı, stadyum, tiyatro ve dünyanın ilk borsa yapısına sahip olan antik kentini geziyoruz ve ayrılıyoruz. Kısa bir yolculuk ile tekrar Osmanlı’nın Germiyanoğlu Beyliği’nin önemli kenti Kütahya’dayız. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize ulaşıyoruz.

 5.GÜN: Cumalıkızık - İznik
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Cumalıkızık'a hareket ediyoruz. Burası Osmanlılar’ın Bursa’da ilk yerleştikleri bölgelerden olan, Uludağ’ın kuzeyindeki dik etekler ile vadiler arasında kalan “ KIZIK “ köylerinden. Köyde koruma ve yenileme çalışmalarının yapıldığı toplam 270 evden bazılarına ve Etnografya Müzesi’ne misafir oluyoruz. Cumalıkızık Köyünde  Konuk Evi, Sanat Evi, Çoban Evi, Etnografya Müzesi'ni geziyor ve İznik'e hareket ediyoruz. Burada Ayasofya Kilisesi ve İznik müzesi gezimizin ardından İstanbul'a hareket ediyor, siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda uğurlayarak bir başka Leyenda Tour gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz. 

 ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
*
Belirlenen otellerde 4 gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Mercedes Tourısmo veya Travego Vb. otobüsler ile ulaşım

* Çevre gezileri
* 1618 nolu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası
* Turizm Bakanlığı belgeli rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Müze ören yeri giriş ücretleri + Müzekart
* Öğle yemeği ve içecekler
* Tüm özel harcamalar
* Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
-Turun tamamı Leyenda Tours tarafından gerçekleştirilmektedir. (TURSAB belge no: 4735)

OTOBÜSLER
Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre olmaktadır.
15 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter - Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.
27 kişiye kadar lüks Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan
31 kişiye kadar lüks Otokar SultanMaxi
38 kişi ve üzeri Mercedes Travego - Tourismo - Mitsubishi Safir

GENEL ŞARTLAR
Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda Leyenda Tours misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

ÖDEME VE İADE ŞARTLARI
Rezervasyonun kesinleşmesi için tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir. Ödemeler tek çekim kredi kartı mail order yolu ile veya size gönderilecek banka hesap numaralarına yatırmanız ile gerçekleşir. Konaklamalı turlarda tur hareket tarihinden 7 gün kala iptallerde tur ücretinin %50’si kesinti ile iade edilir. Günübirlik turlarda tur hareket tarihinden 1 gün kala iptallerde tur ücretinin %50 'si kesinti ile iade edilir. Uçaklı turlarda ise iptal-iade gerçekleşememektedir.

Turun tamamı Leyenda Tours tarafından gerçekleştirilmektedir. (TURSAB belge no: 4735)

 

Tur Programları

Ne yazık ki bu tur için bir tarih aralığı belirtilmemiş

Tur Ücretleri

Kişi Başı Ücret : 650 TL