Genel

05 Mayıs – 8 Mayıs
2 Gece 3 Gün Gidiş – Dönüş Otobüs Ulaşımı Dahil

TUR DETAYLARI

                                                         KLASİK KAPADOKYA TURU

1.Gün: İstanbul - Kapadokya
Siz değerli misafirlerimiz ile 21:00 İncirli Boyner Önü, 22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkında buluşarak gezimize başlıyoruz. Adapazarı - Bolu - Ankara - Aksaray üzerinden, Nevşehir - Niğde - Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini  Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz.

 2.Gün: Nevşehir – Ortahisar – Göreme – Soğanlı – Nevşehir
Otelde alacağımız sabah kahvaltı sonrası rehberimizin belirlediği saatte öncelikle Ortahisar ‘ a gidiyoruz. Ortahisar ‘da fotoğraf molası veriyoruz molanın ardından Göreme vadisi içinde yer alan Göreme Açık Hava Müzesi ‘ ne gidiyoruz. Müze içerisindeki muhtelif kiliseler (Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı Kilise), yemekhane, mutfak, kiler, şaraphane ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise ‘yi de gezdikten sonra Güvercinlik Vadisi ‘ne gidip fotoğraf molası veriyoruz. Molanın ardından serbest öğle yemeği zamanı. Alacağımız öğle yemeği sonrasında Soğanlı vadisi ‘ne hareket edip Soğanlı vadisi turumuzu tamamlayıp yeryüzünde benzerine çok az rastlanan doğa harikası oluşumları görerek bölgenin en yüksek 3 noktasından biri olan Uçhisar Kalesi’ne varıyoruz. Uçhisar Kalesi ‘nde gün batışını izledikten sonra otele yerleşme , akşam yemeği ve konaklama otelde.

3.Gün: Nevşehir – Üçgüzeller – Dervent – Paşabağ – Avanos –
Sabah kahvaltı sonrası rehberimiz eşliğinde şapkalı peribacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu, aynı zamanda bütün Kapadokya Bölgesi’ nin panoramik manzarasının izlenebildiği Üçgüzeller peribacalarına gidiyoruz.Verilecek olan fotoğraf ve gezinti molasından sonra Dervent ve Paşabağ ‘a doğru hareket ediyoruz. Vadilerin doğal güzelliklerini fotoğraflayarak mola veriyoruz. Fotoğraf molasından sonra Cilalı Taş Devri’ nden beri aynı teknik ve malzeme ile çanak çömlek üretimi yapılan Avanos ‘a gidiyoruz. Avanos ‘ta serbest öğle yemeği alarak , Yeraltı şehri gezisini de tamamlayarak turumuzu noktalıyoruz.Akşam saat 19:00 İstanbul’a hareket.Yol esnasında serbest akşam yemeği molası.

4.Gün: Sabah erken saatlerde İstanbul’a ulaşıyor siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz noktaya bırakıyoruz. Bir başka Leyenda Tur organizasyonunda buluşmak dileğiyle.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
*4 * Otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama
* Açık büfe 2 sabah kahvaltısı
* Mercedes Tourısmo veya Travego Vb. otobüsler ile ulaşım
* Çevre gezileri
* Açık büfe 1 akşam yemeği
* 1618 nolu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası
* Turizm Bakanlığı belgeli rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Müze ören yeri giriş ücretleri + Müzekart
* Tüm öğle yemekleri
* Tüm yemeklerde alınan içecekler
* Tüm özel harcamalar
* Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar

 NOTLAR
*Kapadokya Uranos kaya restaurant’da türk gecesi (içki dahil): 55.- TL
*Kapadokya’da balon turu 260.- TL

OTOBÜSLER
Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre olmaktadır.
15 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter - Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.
27 kişiye kadar lüks Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan
31 kişiye kadar lüks Otokar SultanMaxi
38 kişi ve üzeri Mercedes Travego - Tourismo - Mitsubishi Safir

GENEL ŞARTLAR
Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda Leyenda Tours misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

ÖDEME VE İADE ŞARTLARI
Rezervasyonun kesinleşmesi için tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.Ödemeler tek çekim kredi kartı mail order yolu ile veya size gönderilecek banka hesap numaralarına yatırmanız ile gerçekleşir.Konaklamalı turlarda tur hareket tarihinden 7 gün kala iptallerde tur ücretinin %50’si kesinti ile iade edilir. Günübirlik turlarda tur hareket tarihinden 1 gün kala iptallerde tur ücretinin %50 'si kesinti ile iade edilir. Uçaklı turlarda ise iptal-iade gerçekleşememektedir.

Turun tamamı Leyenda Tours tarafından gerçekleştirilmektedir. (TURSAB belge no: 4735)

BANKA HESAP NO :

İBAN TR07 0006 2000 4060 0006 2989 09
BARKA TUR END.TUR.TİC.LTD.ŞTİ.

 

 

Tur Programları

Ne yazık ki bu tur için bir tarih aralığı belirtilmemiş

Tur Ücretleri

İki Kişilik Odada Kişi Başı  : 300 TL

Tek Kişilik Oda : 350 TL