Genel

27 Mayıs – 28 Mayıs
1 Gece 2 gün
Gidiş – Dönüş Uçak Ulaşımı Dahil

TUR DETAYLARI

                                                          NEMRUT DAĞ TURU

 1.Gün : İstanbul – Malatya – Adıyaman – Kahta
Rehberimiz ile Sabiha Göçken havaalanında buluşup Pegasus havayolları ile Malatya’ya hareket ediyoruz. Malatya ‘da bizi bekleyen aracımıza binerek Malatya şehir merkezine gidip serbest kahvaltı molası veriyoruz. Molamızın ardından Malatya ‘dan Kahta’ya hareket ediyoruz. İlk önce Cendere çayı üzerinde yer alan ve dünyada halen kullanılmakta olan en eski köprülerinden biri olarak anılan tarihi köprü Cendere Köprüsü ‘ne ulaşıyoruz. Daha sonra Nemrut dağı güzergahında bulunan Kommagene krallığına ait anıt mezar olup yöre halkı tarafından sütun üzerinde bulunan kartal heykelinden dolayı Karakuş olarak bilinen Karakuş Tümülüsü ‘nü geziyoruz. Nemrut dağı eteğinde bulunan Karadut köyüne varıp , otelimize yerleşiyoruz. Kısa molamızın ardından günbatımını seyretmek ve Nemrut dağı ören yerini gezmek için hareket ediyoruz. Gezimizin ardından otele dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

 2.Gün: Kahta – Malatya – İstanbul
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının sonunda rehberimizin belirlediği saatte Arsemeia gezisi için hareket ediyoruz. Arsameia , Kahta çayının doğusunda yer alır. Kommagene krallığının yazlık başkenti ve idare merkeziymiş. Arsameia gezimizin sonunda Adiyaman ‘da öğle yemeği molası veriyoruz. Molamızın ardından Malatya ‘ya hareket ederek şehir merkezinde serbest zaman geçiriyoruz. Sonrasında ise İstanbul ‘a dönüş yolculuğumuz başlamak üzere Malatya havaalanına gidiyoruz.  Pegasus havayollarına ait uçağımıza binerek İstanbul ‘a ulaşıyoruz. Bir başka Leyenda Tur organizasyonunda buluşmak dileğiyle.

 ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
* Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Lüks Otobüsler İle Ulaşım
* Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri
* Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
* Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Biletleri

 ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Tüm Öğlen Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Müze Giriş Ücretleri

OTOBÜSLER
Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre olmaktadır.
15 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter - Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.
27 kişiye kadar lüks Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan
31 kişiye kadar lüks Otokar SultanMaxi
38 kişi ve üzeri Mercedes Travego - Tourismo - Mitsubishi Safir

GENEL ŞARTLAR
Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda Leyenda Tours misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

ÖDEME VE İADE ŞARTLARI
Rezervasyonun kesinleşmesi için tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.Ödemeler tek çekim kredi kartı mail order yolu ile veya size gönderilecek banka hesap numaralarına yatırmanız ile gerçekleşir.Konaklamalı turlarda tur hareket tarihinden 7 gün kala iptallerde tur ücretinin %50’si kesinti ile iade edilir. Günübirlik turlarda tur hareket tarihinden 1 gün kala iptallerde tur ücretinin %50 'si kesinti ile iade edilir. Uçaklı turlarda ise iptal-iade gerçekleşememektedir.

Turun tamamı Leyenda Tours tarafından gerçekleştirilmektedir. (TURSAB belge no: 4735)

 

Tur Programları

Ne yazık ki bu tur için bir tarih aralığı belirtilmemiş

Tur Ücretleri

İki Kişilik Odada Kişi Başı : 440 TL

Tek Kişilik Oda : 500 TL